所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Packaging | * |
| Regulator Topology | * |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | * |
| Current - Limit (Min) | * |
| Series | * |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Voltage - Output | * |
| Voltage - Dropout (Typical) | * |
| Current - Output | * |
| Operating Temperature | * |
| Package / Case | TO-243AA |
| Voltage - Input | * |
| Other Names | ZXTR2008Z-7DI |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Number of Outputs | 1 |
| Load Regulation | - 180 mV |
| Line Regulation | 10 mV |
| Output Current | 15 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1.7 W |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage MAX | 100 V |
| Output Voltage | 8.2 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 12 V |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Pd - Power Dissipation | 1.7 W |
咨询QQ
热线电话