所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Voltage - Output | 5V |
| Current - Output | 38mA (Max) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | TO-243AA |
| Voltage - Input | 10 V ~ 100 V |
| Other Names | ZXTR2005Z-13DITR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Number of Outputs | 1 |
| Load Regulation | - 185 mV |
| Line Regulation | 195 mV |
| Output Current | 15 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1.7 W |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage MAX | 100 V |
| Output Voltage | 5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 10 V |
| Polarity | Positive |
| Output current | 0.03 |
| Package | SOT-89 |
| Operating temperature | -40...125 °C |
| Input voltage | 10...100 V |
| Output voltage | 4.5...5.5 V |
| Tolerance | ±10 % |
| Topology | Fixed |
| Series | ZXTR2005 |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Pd - Power Dissipation | 1.7 W |
| Type | LOWDROP |
| OpTemp Rmax | 125 °C |
| Automotive | NO |
| OpTemp Rmin | -40 °C |
| Mode | POS |
| Input Voltage | 100 V |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话