所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SOT-25 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Matchcode | ZXCT1086E5TA |
| Offset drift | 10µV/°C |
| Unit Pack | 3000 |
| Standard Leadtime | 12 weeks |
| GBW | 3.5MHz |
| R2R | no |
| Noise | 18nV/rtHz |
| Vcc(min) | 3V |
| Input offset | 3mV |
| Automotive | NO |
| Vcc(max) | 18V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Mounting | SMD |
| Footprint | 29.4mm² |
| Top(max) | 85°C |
| Slew rate | 13V/µs |
| Optimisation | LowNoise |
| MOQ | 3000 |
| Channels | 2 |
| Input bias | 65000pA |
| Top(min) | -40°C |
| Icc/Channel | 1400µA |
| Shutdown | no |
| Technology | JFET |
| Function | Current Monitor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensing Method | High-Side |
| Supplier Device Package | SOT-25 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 60 V |
| Other Names | ZXCT1086E5TATR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Current Monitors |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Input Voltage Range | 2.7 V to 60 V |
| Supply Voltage - Max | 60 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Supply Current | 2 uA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOT-25 |
| Pin Count | 5 |
| Operating Temperature (Max) | 125C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Case Length | 3 mm |
| Screening Level | Automotive |
| Case Height | 1.1 mm |
| Rad Hardened | No |
| No. of Amplifiers | :1 |
| Input Offset Voltage | :3mV |
| Amplifier Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :5 |
| Bandwidth | :500kHz |
| CMRR | :80dB |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Supply Voltage Max | :60V |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Base Number | :1086 |
| Supply Voltage Range | :2.7V to 60V |
| Weight (kg) | 0.000074 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话