所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Output Type | Fixed |
| Polarity | Positive |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Current | 0.2 A |
| Load Regulation | 25 mV |
| Input Voltage MAX | 20 V |
| Line Regulation | 40 mV |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Input Voltage MIN | 6.7 V |
| Maximum Power Dissipation | 780 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Number of Outputs | 1 |
| Packaging | Reel |
| Life | Obsolete |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 500 |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Voltage - Output | 5V |
| Current - Output | 200mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Input | 7 V ~ 20 V |
| Other Names | ZSR500N8TR |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话