所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 3.7(Max) |
| PCB | 3 |
| Minimum Input Voltage | 7 |
| Maximum Power Dissipation | 2000 |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOT-223 |
| Standard Package Name | SOT-223 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Line Regulation | 40mV |
| Load Regulation | 25mV |
| Package Length | 6.7(Max) |
| Special Features | Current Limit|Short Circuit Prote... |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Quiescent Current | 0.6 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Output Voltage | 5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.2 |
| Accuracy | ±2.5 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | ZSR500GTA |
| Output current | 0.2A |
| Package | SOT223-3 |
| Unit Pack | 1000 |
| Standard Leadtime | 10 weeks |
| MOQ | 1000 |
| Overtemp.prot. | YES |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Output voltage | 5V |
| Mode | POS |
| Op.temp.R.max | 125°C |
| Input voltage | 25V |
| Op.temp.R.min | -55°C |
| Automotive | NO |
| Quiescent curre | 6.0mA |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Voltage - Output | 5V |
| Current - Output | 200mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Voltage - Input | 7 V ~ 20 V |
| Other Names | ZSR500GTR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Output Current | 0.2 A |
| Maximum Power Dissipation | 2000 mW |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 62 dB |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 20 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Output Voltage | 5 V |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 7 V |
| Power Dissipation | 2000 W |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | SOT-223 |
| Polarity Type | Positive |
| Output Voltage Accuracy | �2.5 % |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Input Voltage (Max) | 20 V |
| Input Voltage (Min) | 7 V |
| Quiescent Current (Max) | 0.6 mA |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage | 20 V |
咨询QQ
热线电话