所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SOT-23 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 7 V |
| Maximum Input Voltage | 25 V |
| Maximum Output Current | 0.05 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Line Regulation | 15 mV |
| Load Regulation | 40 mV |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Package Width | 1.4(Max) |
| PCB | 3 |
| Minimum Input Voltage | 7 |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 3.04(Max) |
| Special Features | Current Limit|Short Circuit Prote... |
| Pin Count | 3 |
| Package Height | 1.02(Max) |
| Output Voltage | 5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.05 |
| Maximum Input Voltage | 25 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | ZMR500FTA |
| Output current | 0.5A |
| Unit Pack | 3000 |
| Standard Leadtime | 10 weeks |
| MOQ | 3000 |
| Overtemp.prot. | YES |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Output voltage | 5V |
| Mode | POS |
| Op.temp.R.max | 125°C |
| Input voltage | 25V |
| Op.temp.R.min | -55°C |
| Automotive | NO |
| Quiescent curre | 6.0mA |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output | 5V |
| Current - Output | 50mA |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Voltage - Input | 7 V ~ 25 V |
| Other Names | ZMR500FTR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Voltage Regulators - Standard |
| Output Current | 0.05 A |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 55 dB |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 25 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 7 V |
| Power Dissipation | 500 W |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | SOT-23 |
| Polarity Type | Positive |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Input Voltage (Max) | 25 V |
| Input Voltage (Min) | 7 V |
| Topology | Standard |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage | 25 V |
| Input Voltage Min | :10V |
| Input Voltage Max | :20V |
| Output Voltage Nom. | :5V |
| Dropout Voltage Vdo | :1.2V |
| Voltage Regulator Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :500 |
| IC Generic Number | :500 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Operating Voltage Tolerance + | :2.5% |
| Output Current Max | :0.07A |
| Primary Input Voltage | :10V |
| Supply Voltage Max | :25V |
| Supply Voltage Min | :7V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000033 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话