所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | FFC/FPC Connector |
| Pitch | 0.5 mm |
| Number of Contacts | 36 |
| Number of Rows | 1 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Tube |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Bottom Contacts |
| Contact Finish | Tin |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Height Above Board | 0.079" (2.00mm) |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 36 |
| Cable End Type | Straight |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话