所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | eZ8 |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Data RAM Size | 4 KB |
| On-Chip ADC | Yes |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Package / Case | PLCC-44 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Interface Type | I2C, SPI, UART |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Programmable I/Os | 31 |
| Number of Timers | 3 |
| Packaging | Tube |
| Processor Series | Z8F642x |
| Program Memory Type | Flash |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Core Processor | eZ8 |
| Core Size | 8-Bit |
| Standard Package | 25 |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Connectivity | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of I /O | 31 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 3.6 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Speed | 20MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| ADC Channels | 8 |
| ADC Resolution | 10bit |
| ADCs | 8 x 10 bit |
| Device Core | Z8 |
| Dimensions | 16.66 x 16.66 x 3.86mm |
| Family Name | Z8 Encore! XP |
| Height | 3.86mm |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| Length | 16.66mm |
| Maximum Frequency | 20MHz |
| Maximum Number of CAN Channels | 0 |
| Maximum Number of Ethernet Channels | 0 |
| Maximum Number of I2C Channels | 1 |
| Maximum Number of LIN Channels | 0 |
| Maximum Number of PCI Channels | 0 |
| Maximum Number of SPI Channels | 1 |
| Maximum Number of UART Channels | 2 |
| Maximum Number of USART Channels | 0 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of ADC Units | 1 |
| Number of PWM Units | 1 |
| Package Type | PLCC |
| Pin Count | 44 |
| Pulse Width Modulation | 3 x 16 bit |
| PWM Channels | 3 |
| PWM Resolution | 16bit |
| Timer Resolution | 16bit |
| Timers | 3 x 16 bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 3 → 3.6 V |
| USB Channels | 0 |
| Width | 16.66mm |
| Series | Z8F6421VN020 |
| Controller Family/Series | :Z8 |
| No. of I/O's | :31 |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| Digital IC Case Style | :PLCC |
| No. of Pins | :44 |
| RAM Memory Size | :4KB |
| CPU Speed | :20MHz |
| Embedded Interface Type | :I2C, SPI, UART |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Flash Memory Size | :64KB |
| IC Generic Number | :8F6421 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Logic Function Number | :Z8F6421 |
| Memory Type | :Flash |
| Microprocessor/Controller Features | :Flash, w/PWM, SPI, UARTs with IrDA |
| No. of ADC Inputs | :8 |
| No. of Bits | :8 |
| No. of PWM Channels | :3 |
| No. of Timers | :3 |
| Number of bits In Timer | :16 |
| Number of bits in ADC | :10 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Supply Voltage Range | :3V to 3.6V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0074 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话