所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | eZ8 |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Data RAM Size | 4 KB |
| On-Chip ADC | Yes |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Package / Case | PLCC-44 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| A/D Bit Size | 10 bit |
| A/D Channels Available | 8 |
| Interface Type | I2C, SPI, UART |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Programmable I/Os | 31 |
| Number of Timers | 3 |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 105 C |
| Packaging | Tube |
| Processor Series | Z8F642x |
| Program Memory Type | Flash |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Core Processor | eZ8 |
| Core Size | 8-Bit |
| Standard Package | 25 |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Connectivity | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of I /O | 31 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 3.6 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Speed | 20MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | Z8F6421VN020 |
| Data RAM Type | SRAM |
| Number of I/Os | 31 I/O |
| Number of Timers/Counters | 3 Timer |
| Brand | ZiLOG |
| Data ROM Type | Flash |
| Number of ADC Channels | 8 |
| Length | 16.66 mm |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Height | 3.86 mm |
咨询QQ
热线电话