所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Development Kit |
| Standard Package | Boxed |
| Product Category | Amplifier IC Development Tools |
| RoHS | No |
| Product | Evaluation Modules |
| Tool Is For Evaluation Of | XTR111 |
| Operating Supply Voltage | 4 V |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
| Main Purpose | Power Management, Special Purpose: Current / Voltage Output Driver |
| Embedded | No |
| Primary Attributes | 0 mA ~ 20 mA Output with 0 V ~ 4V Input |
| Utilized IC / Part | XTR111 |
| Secondary Attributes | 8 V ~ 40 V Supply |
| Supplied Contents | Board |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Silicon Manufacturer | :Texas Instruments |
| Silicon Core Number | :XTR111 |
| Kit Application Type | :Amplifier |
| Application Sub Type | :Voltage to Current Converter |
| Kit Contents | :Eval Module XTR111 |
| Features | :(Not Applicable) |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.25 |
| Tariff No. | 84733020 |
咨询QQ
热线电话