所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10VSON EP |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-SON (3x3) |
| Output Type | Voltage |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Supply | 550µA |
| Input Type | Voltage |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Interface | 3-Wire |
| Type | Current Transmitter |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.9mm |
| Height | 0.9mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Package Type | SON EP, VSON EP |
| Pin Count | 10 |
| Width | 3mm |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Product Category | Current Sense Amplifiers |
| Description/Function | PRECISION VOLTAGE-TO-CURRENT CONVERTER/TRANSMITTER |
| Series | XTR111 |
| Unit Weight | 0.000921 oz |
| Input Offset Voltage | 1500 uV |
| Supply Voltage - Max | 40 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Min | 8 V |
| Output Voltage | 15 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 125C |
| Operating Temperature (Min) | -55C |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Supply Voltage Min | :7V |
| Supply Voltage Max | :44V |
| Digital IC Case Style | :SON |
| No. of Pins | :10 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 2 - 1 year |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Amplifier Case Style | :SON |
| Base Number | :111 |
| Bias Current | :25µA |
| Input Bias Current | :25nA |
| Logic Function Number | :111 |
| No. of Amplifiers | :2 |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Output Current Per Channel | :25mA |
| Supply Current | :450µA |
| Supply Voltage Range | :7V to 44V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | VSON (DRC) | 10 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| Functional Diagram | alt_sbos375c.gif |
| Offset Voltage (+/-) | 1500 |
| Non-Linearity | 0.02 |
| Loop Voltage | |
| Output Zero Error (+/-) | |
| Sensor Excitation | |
| Output Range | -20 4 to 20 5 to 25 |
| Package Group | MSOP-PowerPAD VSON |
| Reference Design | |
| Span Error | 0.1 |
| Auxiliary Output Voltage | 15 |
| Full Scale Input Range | 0 to 12V |
| CMRR, 60Hz | |
| Datasheet | SBOS375C |
| TI Design | |
| Vs | 40 |
| Offset Voltage Drift (+/-) |
咨询QQ
热线电话