所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10HTSSOP EP |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-PowerPad |
| Output Type | Voltage |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Supply | 550µA |
| Input Type | Voltage |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Interface | 3-Wire |
| Type | Current Transmitter |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Current Sense Amplifiers |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Series | XTR111 |
| Supply Voltage - Max | 40 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Supply Current | 36 mA |
| Supply Voltage - Min | 8 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 125C |
| Operating Temperature (Min) | -55C |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Package Type | HTSSOP EP |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | MSOP-PowerPAD (DGQ) | 10 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | alt_sbos375c.gif |
| Offset Voltage (+/-) | 1500 |
| Non-Linearity | 0.02 |
| Loop Voltage | |
| Output Zero Error (+/-) | |
| Sensor Excitation | |
| Output Range | -20 4 to 20 5 to 25 |
| Package Group | MSOP-PowerPAD VSON |
| Reference Design | |
| Span Error | 0.1 |
| Auxiliary Output Voltage | 15 |
| Full Scale Input Range | 0 to 12V |
| Operating Temperature Range | |
| CMRR, 60Hz | |
| Datasheet | SBOS375C |
| TI Design | |
| Vs | 40 |
| Offset Voltage Drift (+/-) |
咨询QQ
热线电话