所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Main Purpose | Power Management, Special Purpose: Current / Voltage Output Driver |
| Embedded | No |
| Primary Attributes | 0 mA ~ 20 mA Output with 0 V ~ 5V Input |
| Utilized IC / Part | XTR111 |
| Secondary Attributes | 8 V ~ 40 V Supply |
| Standard Package | 1 |
| Supplied Contents | Board |
| Operating Supply Voltage | 8 V to 40 V |
| Description/Function | Voltage-to-current converter integrated circuit and allows for evaluation in a variety of configurations |
| Product | Evaluation Modules |
| Product Category | Amplifier IC Development Tools |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| Series | XTR111 |
| Tool Is For Evaluation Of | XTR111 |
| For Use With | XTR111 |
| Type | Voltage-to-Current Converters |
| RoHS | RoHS Compliant |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 1 |
| Tariff No. | 84733020 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话