所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14PDIP |
| Mounting | Through Hole |
| Pin Count | 14 |
| Family | XTR105 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Package Width | 6.6(Max) |
| PCB | 14 |
| Package Length | 19.69(Max) |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Output Type | Voltage |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 20mA |
| Input Type | Differential |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Interface | 3-Wire |
| Type | Current Transmitter |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | Current Sense Amplifiers |
| Series | XTR105 |
| Supply Current | 0.8 mA |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 100 dB |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Offset Voltage | 0.1 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Supply Voltage - Min | 7.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | PDIP |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (N) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Offset Voltage (+/-) | 25 |
| Non-Linearity | 0.01 |
| Loop Voltage | 7.5 to 36 |
| Output Zero Error (+/-) | 25 |
| Sensor Excitation | Two 800uA sources |
| Output Range | 4 to 20 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Reference Design | |
| Span Error | 0.2 |
| Auxiliary Output Voltage | 5.1 |
| Full Scale Input Range | 5mV to 1V |
| Operating Temperature Range | |
| CMRR, 60Hz | 86 |
| Datasheet | SBOS061B |
| TI Design | |
| Vs | 36 |
| Offset Voltage Drift (+/-) | 1.5 |
咨询QQ
热线电话