所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14PDIP |
| Mounting | Through Hole |
| Pin Count | 14 |
| Family | XTR105 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Package Width | 6.6(Max) |
| PCB | 14 |
| Package Length | 19.69(Max) |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Output Type | Voltage |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 20mA |
| Input Type | Differential |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Interface | 3-Wire |
| Type | Current Transmitter |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 19.3 x 6.35 x 4.57mm |
| Height | 4.57mm |
| Length | 19.3mm |
| Maximum Loop Supply Voltage | 36V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 36 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Loop Supply Voltage | 7.5V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Output Current | 4 → 20 mA |
| Package Type | PDIP |
| Width | 6.35mm |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | Current Sense Amplifiers |
| Series | XTR105 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 100 dB |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Offset Voltage | 0.1 mV |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Supply Current | 0.8 mA |
| Supply Voltage - Min | 7.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| No. of Amplifiers | :3 |
| Input Bias Current | :25nA |
| Amplifier Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :14 |
| CMRR | :86dB |
| Supply Voltage Min | :7.5V |
| Supply Voltage Max | :36V |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accuracy | :0.05% |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Output Current Per Channel | :20mA |
| Sensor / Transducer Type | :Current |
| Sensor Case Style | :DIP |
| Supply Voltage Range | :7.5V to 36V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 2.27 |
| Tariff No. | 85423290 |
| Case | DIP14 |
| Output current | 20mA |
| Integrated circuit type | U/I converter |
| Gross weight | 2.19 g |
| spg | 10 |
| Supply voltage | 7.5...36V DC |
| Multiplicity | 1 |
| DC supplying current | 800µA |
| Collective package [pcs] | 10 |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (N) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Offset Voltage (+/-) | 25 |
| Non-Linearity | 0.01 |
| Loop Voltage | 7.5 to 36 |
| Output Zero Error (+/-) | 25 |
| Sensor Excitation | Two 800uA sources |
| Output Range | 4 to 20 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Reference Design | |
| Span Error | 0.2 |
| Auxiliary Output Voltage | 5.1 |
| Full Scale Input Range | 5mV to 1V |
| CMRR, 60Hz | 86 |
| Datasheet | SBOS061B |
| TI Design | |
| Vs | 36 |
| Offset Voltage Drift (+/-) | 1.5 |
咨询QQ
热线电话