所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 2 |
| Note | Contacts Not Provided |
| Number of Rows | 1 |
| Standard Package | 1,000 |
| Contact Type | Female Socket |
| Contact Termination | Crimp |
| Body Orientation | Straight |
| Depth | 7.75mm |
| For Use With | Removable crimp connector |
| Gender | Male |
| Housing Material | Nylon |
| Length | 7.3mm |
| Number of Contacts | 2 |
| Series | XH |
| Width | 5.7mm |
| rohs | Compliant |
| Operating Temp Range | -25C to 85C |
| Current Rating (Max) | 3 A |
| Type | Housing |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Wire Gauge | 22-30 |
| Housing Color | White |
| Product Depth (mm) | 7.75 mm |
| Product Height (mm) | 5.7 mm |
| Voltage Rating Max | 250VDC/250VAC |
| Pitch (mm) | 2.5 mm |
| Product Length (mm) | 7.3 mm |
| Mechanical mounting | for cable |
| Connector | plug |
| Rated current | 3A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector variant | w/o terminals |
| Type of pin configuration | 1x2 |
| Connector type | female |
| Gross weight | 0.24 g |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Number of pins | 2 |
| Rated voltage | 250V |
| Connector series | XH |
| spg | 250 |
| Collective package [pcs] | 250 |
| Contacts pitch | 2.5mm |
| A | 2.5 |
| Connection principle | Wire-Board |
| B | 7.3 |
| Contact resistance | 10 mOhm |
| Test voltage | 1000 |
| Insulation resistance | 1000 MOhm |
| Temperature range | -25...+85 °C |
| Poles | 2 |
| Combustibility class | UL 94 V-0 |
| Contact material | Tin-plated phosphor bronze |
| 触点数目 | 2 |
| 连接器类型 | 母座 |
| 系列 | XHP |
| 主体向性 | 直 |
| 安装类型 | 电缆安装 |
| 使用于 | XH 系列可断开压接型连接器 |
| 宽度 | 5.7mm |
| 外壳材料 | 聚酰胺 |
| 行数 | 1 |
| 深度 | 7.75mm |
| 长度 | 7.3mm |
| 节距 | 2.5mm |
咨询QQ
热线电话