所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | FPC Connector |
| Pitch | 1 mm |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Series | :XF2J |
| Gender | :Socket |
| Pitch Spacing | :0.5mm |
| No. of Contacts | :10 |
| No. of Rows | :1 |
| Contact Plating | :Gold |
| FFC/FPC Thickness | :0.3mm |
| Contact Termination | :Surface Mount Vertical |
| Contact Material | :Copper |
| Contact Position | :Top |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Electrical mounting | SMT |
| Maximum current | 0.5A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector variant | ZIF |
| Connector type | FFC / FPC |
| Spatial orientation | vertical |
| Gross weight | 5 g |
| Number of pins | 10 |
| Ribbon cable pitch | 0.5mm |
| Collective package [pcs] | 100 |
| spg | 100 |
咨询QQ
热线电话