所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | FPC Connector |
| Pitch | 1 mm |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Body Orientation | Straight |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 2000 |
| Operating Temp Range | -30C to 85C |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Contact Resistance Max | 30 mohm |
| Current Rating (Max) | 0.5 A |
| Housing Material | Polyamide 46 |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Packaging | Reel |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Housing Color | Natural |
| Product Length (mm) | 7.5 mm |
| Product Depth (mm) | 2.95 mm |
| Product Height (mm) | 4.15 mm |
| Voltage Rating Max | 50VDC/50VAC |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | SKT |
| Pitch (mm) | 1 mm |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话