所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Industry Aliases | XF2J-0624-11 |
| Subcategory | Connector FFC-FPC |
| Packaging | Reel |
| Lead Time | 365 Days |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Current Rating | 0.5A |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Rating | 50V |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Vertical Contacts, 1 Sided |
| Contact Finish | Tin Alloy |
| Housing Material | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Height Above Board | 0.163" (4.15mm) |
| Standard Package | 1,000 |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 78.7µin (2.00µm) |
| Number of Positions | 6 |
| Cable End Type | Tapered |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Other Names | OR659CT |
| Heigh Above Board | 0.163" (4.15mm) |
| MainCategory | Connectors & Jacks |
| SubCategory | FFC, FPC (Flat Flexible) Connector |
咨询QQ
热线电话