所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tray |
| Number of Rows | 2 |
| Height Above Board | 0.118" (3.00mm) |
| Mated Stacking Heights | 4mm, 4.5mm, 7mm |
| Standard Package | 102 |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Number of Positions | 30 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话