所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tray |
| Number of Rows | 2 |
| Height Above Board | 0.197" (5.00mm) |
| Mated Stacking Heights | 6mm, 6.5mm, 9mm |
| Standard Package | 102 |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Number of Positions | 30 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Angle | Straight |
| Brand/Series | WRSeries |
| Color | Black |
| ContactPlating | GoldoverNickel |
| Current,Rating | 0.3A |
| FlammabilityRating | UL94V-0 |
| Length,Overall | 10mm |
| Length,Pin | 0.5mm |
| Material,Contact | PhosphorBronze |
| Material,Housing | PPS |
| NumberofContacts | 30 |
| NumberofRows | 2 |
| PinSpacing | 0.5mm |
| PrimaryType | BoardtoBoard |
| Temperature,Operating | -40to+85°C |
| Termination | SMT |
| Type | PCBPlug |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话