所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Compatible Surface Type | Textured |
| Thickness | 0.008in |
| Width | 6.35mm |
| Finish | Matte |
| Cards or Sheets per Pack | 25 |
| Standards Met | ASTM D 1000, ASTM D 2979, ASTM G155, ASTM B 117, Federal Standard 191A Method 5306 |
| Brand Name | Brady |
| Material | Vinyl Cloth |
| Maximum Service Temperature | +175°F |
| Applications | Wire Marking |
| Primary Color | Black on White |
| Serialization | Solid Numbers |
| Product Type | Wire Marker Card |
| Resistance Properties | Abrasion Resistant|Chemical Resistant|Humidity Resistant|Salt Fog Resistant|UV Light Resistant|Water Resistant |
| Length | 38mm |
| Text Legend | 55 |
| Material Category | Plastic |
| Minimum Service Temperature | -40°F |
| Color | Black on White |
| Series | WM |
| Shape | Rectangular |
| Adhesive Type | Pressure Sensitive Rubber |
咨询QQ
热线电话