Nuvoton Technology Corporation of America
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Sensor Type | Internal and External |
| Sensing Temperature | -40°C ~ 125°C, -40°C ~ 127°C |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Output Type | SMBus™ |
| Output Fan | No |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2.97 V ~ 3.63 V |
| Accuracy | ±3°C(Max) |
| Standard Package | 2,500 |
| Output Alarm | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Topology | ADC, Register Bank |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话