所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0405 |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Capacitors | 2 |
| Terminal Pitch | 0.64 mm |
| Capacitance Value | 0.001 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Capacitor Arrays & Networks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1000 pF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Case Length | 1 mm |
| Case Width | 1.37 mm |
| Case Height | 0.66 mm |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Series | WxA |
| Capacitance - nF | 1 nF |
| Capacitance - uF | 0.001 uF |
| Packaging | Reel |
| Product | Ceramic Capacitor Arrays |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Type | Capacitor Array (IPC) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.66mm) |
| Size / Dimension | 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm) |
| Circuit Type | Isolated |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Other Names | 478-2886-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话