所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1 uF |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 63 V |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Dimensions | 4 mm Dia. x 5.3 mm L x 4.3 mm H |
| Product | Aluminum Electrolytic Capacitors |
| Capacitance - nF | 1000 nF |
| Dissipation Factor DF | 0.1 |
| Leakage Current | 3 uA |
| Load Life | 2000 hr |
| Packaging | Reel |
| Ripple Current | 8 mA |
| Series | VE |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Diameter | 4 mm |
| Case Height | 4.3 mm |
| Case Length | 5.3 mm |
| Type | SMD Aluminum Electrolytic Capacitors |
咨询QQ
热线电话