所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Reed Relays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 1 Form A (SPST-NO) |
| Maximum Switched Power | 144 mW |
| Maximum Switched Current | 0.5 A |
| Coil Suppression Diode | Yes |
| Coil Resistance | 1000 Ohms |
| Contact Material | Rhodium |
| Form Factor, or Case Style | DIP |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Part # Aliases | 1393763-8 |
| Coil Current | 12mA |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 8.4 VDC |
| Features | Diode |
| Coil Type | Non Latching |
| Turn Off Voltage (Min) | 1.8 VDC |
| Coil Power | 144 mW |
| Relay Type | Reed |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 200VAC, 200VDC - Max |
| Release Time | 0.15ms |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operate Time | 0.75ms |
| Contact Rating (Current) | 500mA |
| Standard Package | 1,250 |
| Mounting Type | Through Hole |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 25 |
| 高度 | 5.1 mm [ .201 in ] |
| 端子电流类 | 0 – 2 A |
| 端子电压额定值 (VDC) | 24 |
| 端子开关电压(最大值) (VDC) | 200 |
| 线圈特性 | 二极管 |
| 端子极限连续电流 (A) | 1 |
| 功耗 (mW) | 50 – 288 |
| 线圈励磁系统 | 单稳态,直流 |
| 长度 | 19.3 mm [ .76 in ] |
| 打开端子间绝缘初始电介质 (Vrms) | 250 |
| 线圈功率额定值类 | 100 – 150 mW |
| 工作温度范围 (°C) | -40 – 85 |
| 继电器种类 | 磁簧继电器 V23100-V4 |
| 线圈类型 | 单稳态 |
| 环境温度(最大值) | 85 °C [ 85 °F ] |
| 端子特性 | 磁簧端子 |
| 端子极限关合电流 (A) | .4 |
| 驱动系统 | 直流 |
| コイル/端子クラス間の絶縁初期耐圧 | 1000 V – 1500 VA |
| 幅のクラス (メカニカル) | 6 – 8 mm |
| 产品类型 | 继电器 |
| 長さのクラス (メカニカル) | 16 – 20 mm |
| 环境保护类别 | RTIII |
| 端接类型 | 通孔 |
| 继电器类型 | 簧片继电器 V23100-V4 |
| 端子极限短时电流 (A) | .4 |
| 端子开关负载(最小值) | 10mA @ .01V |
| 高さのクラス (メカニカル) | 0 – 6 mm |
| 宽度 | 6.4 mm [ .252 in ] |
| 端子电镀材料 | 钌 |
| 端子极限断开电流 (A) | .4 |
| Environmental Ambient Temperature Class | 70 – 85°C |
| 封装方法 | 盒和管, 管 |
| 重量 | 1.4 g [ .0494 oz ] |
| 端子开关电压(最大值) (VAC) | 200 |
| 线圈电阻 (Ω) | 1000 |
| 端子极数 | 1 |
| 端子/コイル間の絶縁初期耐圧 (Vrms) | 1500 |
咨询QQ
热线电话