所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 80TQFP |
| Family Name | 78K0S |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 32 KB |
| Maximum Speed | 5 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 512 byte |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Interface Type | 3-Wire/UART |
| On-Chip ADC | 7-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 32 |
| Number of Timers | 4 |
| Standard Package | Trays |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 10 |
| Package Width | 12 |
| PCB | 80 |
| ADC Channels | 7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 5 |
| Data Bus Width | 8 |
| Programmability | Yes |
| Device Core | 78K0 |
| Maximum Speed | 5 |
| Package Length | 12 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.8 |
| Pin Count | 80 |
| Package Height | 1 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Tray |
| Core Processor | 78K0S |
| Core Size | 8-Bit |
| Oscillator Type | External |
| Data Converters | A/D 7x10b |
| Connectivity | 3-Wire SIO, UART/USART |
| Number of I /O | 36 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | LCD, WDT |
| Package / Case | 80-TQFP |
| Speed | 5MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 程序存储容量 | 32KB (32K x 8) |
| 速度 | 5MHz |
| RAM 大小 | 512 x 8 |
| 核心处理器 | 78K0S |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 程序存储器类型 | Flash |
| 数据转换器 | A/D 7x10b |
| 核心尺寸 | 8-Bit |
| 封装/外壳 | 80-TQFP |
| 连接性 | 3-Wire SIO, UART/USART |
| I/O 数量 | 36 |
| 系列 | 78K/UPD7894xx |
| 外设 | LCD, WDT |
| 电压 - 电源 (Vcc/Vdd) | 1.8 V ~ 5.5 V |
| USB | 0 |
| U(cc) max | 5.5 V |
| UART No | 1 |
| ROM Size | 32 KByte |
| DisplayResolut | 28x4 |
| Bus width | 8 bit |
| Automotive | NO |
| I²C No | 0 |
| SPI No | 1 |
| max NoADC | 7 channels |
| ROM-Type | FLASH |
| EEPROM Size | 0 Byte |
| T(A)max | 85 °C |
| max No PWM | 0 |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
| Digital I/O | 43 pins |
| T(A)min | -40 °C |
| CAN No | 0 |
| max NoTimer | 6 |
| Frequency (max) | 5 MHz |
| U(cc) min | 1.8 V |
| max ADC Resol | 10 bit |
咨询QQ
热线电话