所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 80PQFP |
| Family Name | 78K0S |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 32 KB |
| Maximum Speed | 5 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 512 byte |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Interface Type | 3-Wire/UART |
| On-Chip ADC | 7-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 32 |
| Number of Timers | 4 |
| Standard Package | Trays |
| Matchcode | UPD78F9418AGC-8BT-A |
| Unit Pack | 90 |
| Standard Leadtime | 16 weeks |
| MOQ | 1 |
| T(A)min | -40°C |
| ROM-Type | FLASH |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| T(A)max | 85°C |
| ROM Size | 32KByte |
| Bus width | 8Bit |
| Packaging | Tray |
| Core Processor | 78K0S |
| Core Size | 8-Bit |
| Oscillator Type | External |
| Data Converters | A/D 7x10b |
| Connectivity | 3-Wire SIO, UART/USART |
| Number of I /O | 36 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | LCD, WDT |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Speed | 5MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话