所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20SOIC |
| Type | Power Factor Correction and PWM Controller |
| Switching Frequency | 230 kHz |
| Start-up Supply Current | 0.1 mA |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Switching Frequency | 230 |
| Packaging | Tube |
| Operation Mode | CCM |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 20 |
| Package Length | 13(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 |
| Start-Up Supply Current | 0.1 |
| Pin Count | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Voltage - Supply | 9.7 V ~ 18 V |
| Mode | Average Current |
| Current - Startup | 100µA |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | Power Factor Correction - PFC |
| Series | UCC28517 |
| Unit Weight | 0.017662 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-20 |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 150C |
| Package Type | SOIC |
| Switching Freq | 230 KHz |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Max) | 18 V |
咨询QQ
热线电话