所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SOIC |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 28 |
| Package Length | 18.1(Max) |
| Pin Count | 28 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Dimming | No |
| Drawing Number | 296; 4040000-6; DW; 28 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 100µA |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 18 V |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Frequency | 80kHz ~ 120kHz |
| Type | HID Lamp Controller |
| Other Names | 296-13023-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | UCC2305 |
| Unit Weight | 0.027937 oz |
| Maximum Supply Current | 1 mA |
| Input Voltage | 5 V to 18 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Operating Frequency | 80 kHz to 120 kHz |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature (Max) | 105C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 20 | TUBE |
| Rating | Catalog |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Control Topology | Boost Flyback |
| Package Group | SOIC |
| Datasheet | SLUS297B |
| Vref tol | 2 |
| Special Features | Lamp Intensity Control Open Lamp Detect Soft Start |
| VIN Range | 5 - 18 |
| 调光 | No |
| 操作温度 | -40°C ~ 105°C |
| 电压 - 电源 | 5 V ~ 18 V |
| 封装/外壳 | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| 频率 | 80kHz ~ 120kHz |
| 类型 | HID Lamp Controller |
| 电流 - 电源 | 100µA |
| Operating Supply Voltage | 5 V to 18 V |
| Features | Lamp Intensity Control, Open Lamp Detect, Soft Start |
| Output Current | 1 mA |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Brand | Texas Instruments |
| Output Type | Current Mode |
| Supply Current - Max | 1 mA |
咨询QQ
热线电话