所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SSOP |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Display Drivers & Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SSOP-16 |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Series | UC3872 |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5|9|12|15|18 |
| Standard Package Name | SSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 16 |
| Driver Type | Resonant Lamp |
| Package Width | 4(Max) |
| Supplier Package | SSOP |
| Package Length | 5(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 24 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Dimming | No |
| Drawing Number | 296; 4073301-2; DBQ; 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 24 V |
| Frequency | 57kHz ~ 78kHz |
| Type | Ballast Controller |
| Other Names | 296-11329-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | CCFL Backlight Controllers |
| Maximum Power Dissipation | 1 W |
| Supply Voltage | 4.5 V to 24 V |
| Supply Current | 6 mA |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SSOP (DBQ) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| Rating | Catalog |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| Vin | 24 |
| Control Topology | Push-Pull |
| Package Group | PLCC SOIC SSOP |
| Datasheet | SLUS178 |
| Special Features | External Sync Lamp Intensity Control Open Lamp Detect Soft Start |
| Shutdown Current | 1 |
| 调光 | No |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 24 V |
| 封装/外壳 | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| 频率 | 57kHz ~ 78kHz |
| 类型 | Ballast Controller |
| 电流 - 电源 | 6mA |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Operating Supply Current | 6 mA |
| Display Type | CCFL and Neon Lamps |
| Brand | Texas Instruments |
| Height | 1.5 mm |
| Length | 5 mm |
| Pd - Power Dissipation | 1 W |
| Operating Frequency | 200 kHz |
| Maximum Output Current | 20 mA |
咨询QQ
热线电话