所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Manufacturer Type | Precision Amplifier |
| Mounting | Through Hole |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 6.6(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Input Bias Current | 0.075@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1 |
| Typical Voltage Gain | 100 |
| Power Supply Type | Dual |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum CMRR | 80 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|±12 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 10.92(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.01@±15V |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Maximum Input Offset Voltage | 2@±15V |
| Package Height | 3.32 |
| Packaging | Tube |
| Typical Slew Rate | 0.5@±15V |
| Technology | Bipolar |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±5 V ~ 20 V |
| Standard Package | 50 |
| Slew Rate | 0.5 V/µs |
| Current - Input Bias | 25nA |
| Voltage - Input Offset | 700µV |
| Number of Circuits | 1 |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话