所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Typical Slew Rate | 0.5@±15V V/us |
| Maximum Input Offset Voltage | 7.5@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.25@±15V uA |
| Minimum CMRR | 70 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Typical Voltage Gain | 100 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±5 V ~ 20 V |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Slew Rate | 0.5 V/µs |
| Current - Input Bias | 70nA |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Number of Circuits | 1 |
| Other Names | 497-4083-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Operating Supply Voltage | +/- 5 V to +/- 15 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Shutdown | No Shutdown |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 30 mA |
| Supply Current | 1.8 mA |
| Input Offset Voltage | 7.5 mV |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Input Bias Current - Max | 250 nA |
| Technology | Bipolar |
| Power Dissipation | 0.5 W |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �9/�12 V |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �15 V |
| Voltage Gain in dB | 100 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Dual supply voltage | ±5 ...±18 V |
| Open loop gain | 100 |
| Operating temperature | 0...+70 °C |
| Bandwidth | 1 |
| Input offset voltage | 2 mV |
| Design | Single |
| Voltage noise | 23 nV/√Hz |
| Slew rate | 0.5 |
| Supply current | 1.8 mA |
咨询QQ
热线电话