所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOIC |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Package Width | 4(Max) |
| Power Supply Type | Dual |
| PCB | 14 |
| Package Length | 8.75(Max) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8 |
| Pin Count | 14 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 3.6mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Output Type | Differential |
| Applications | Differential |
| Current - Supply | 16mA |
| Package/Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 296-36215-6 |
| Supply Type | Dual |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Product Category | Video Amplifiers |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 70 C |
| Available Set Gain | 10 V/V, 100 V/V, 400 V/V |
| Series | UA733 |
| Unit Weight | 0.004564 oz |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 8 V |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-14 |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Supply Current | 16 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Max) | �8 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| CMRR | |
| GBW | |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SO SOIC |
| BW @ Acl | 200 |
| Vs | 6 |
| Iib | 40000 |
| Additional Features | |
| Rail-to-Rail | |
| IIB | |
| Datasheet | SLFS027B |
| Architecture | |
| Vn at Flatband | 4 |
| Iq per channel | 27 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | |
| Vn at 1kHz | |
| Total Supply Voltage | |
| Acl, min spec gain | |
| Settling Time (01%) | |
| Offset Voltage Drift (+/-) | |
| Io | 3.6 |
| Slew Rate | 400 |
| Operating Supply Current | 16 mA |
| Product | Video Amplifiers |
| Brand | Texas Instruments |
| Height | 1.58 mm |
| Length | 8.65 mm |
| Gain V/V | 10 V/V, 100 V/V, 400 V/V |
| Amplifier Type | Fixed Gain Amplifier |
咨询QQ
热线电话