所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Transmission Distance | 30 m |
| Viewing Orientation | 150 ° |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 2.5 to 5.5 V |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Supplier Package | SMD |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Carrier Frequency | 38 kHz |
| Output Current | 5 mA |
| Supply Current | 0.35 mA |
| Power Dissipation | 10 mW |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Packaging | Reel |
| Beam Angle | 75 deg |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Unit Pack | 2300 |
| MOQ | 2300 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Angle of Half Transmission Distance | ±75 ° |
| Components | Photo Detector, Preamplifier |
| Daylight Filter Type | Epoxy Package |
| Dimensions | 6.8 x 3 x 2.35mm |
| Height | 2.35mm |
| Length | 6.8mm |
| Maximum Supply Voltage | 5.5V |
| Maximum Transmission Distance | 30m |
| Minimum Supply Voltage | 2.5V |
| Mounting Type | PCB Surface Mount |
| Number of Pins | 4 |
| Wavelength of Peak Sensitivity | 950nm |
| Width | 3mm |
| Series | TSOP752-W, TSOP754-W |
| Transmission Range | :30m |
| Directivity | :75° |
| Supply Voltage Min | :2.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Opto Case Style | :SMD |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Range | :-25°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2.5V to 5.5V |
| Weight (kg) | 0.000082 |
| Tariff No. | 85176990 |
咨询QQ
热线电话