所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Matchcode | TSOP75438TR |
| Supply current | 3mA |
| Irradiance min | 0.7mW/m² |
| Op.temp.min. | -25°C |
| Unit Pack | 2300 |
| Burst type | Standard |
| MOQ | 2300 |
| Supply volt max | 5.5V |
| AGC | 4 |
| Viewing angle | 150° |
| Op.temp.max. | 85°C |
| Power consumpt. | 10mW |
| SMD/THT | SMD |
| Supply volt min | 2.5V |
| Package | SIDEVIEW |
| Standard Leadtime | 6 weeks |
| Automotive | NO |
| Irradiance max | 30000mW/m² |
| Type | IRRECEIVER |
| Carrier freq. | 38kHz |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Angle of Half Transmission Distance | ±50 ° |
| Carrier Frequency | 38kHz |
| Components | Photo Detector, Preamplifier |
| Daylight Filter Type | Epoxy Lens Cap |
| Dimensions | 6.8 x 3 x 3.2mm |
| Height | 3.2mm |
| Length | 6.8mm |
| Maximum Supply Voltage | 5.5V |
| Maximum Transmission Distance | 45m |
| Minimum Supply Voltage | 2.5V |
| Mounting Type | PCB Surface Mount |
| Number of Pins | 4 |
| Output Current | 5mA |
| Wavelength of Peak Sensitivity | 950nm |
| Width | 3mm |
| Transmission Range | :45m |
| Directivity | :50° |
| Supply Voltage Min | :2.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Supply Current | :350µA |
| Opto Case Style | :SMD |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Range | :-25°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2.5V to 5.5V |
| Weight (kg) | 0.000082 |
| Tariff No. | 85176990 |
咨询QQ
热线电话