所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14PDIP |
| Number of Internal Timers | 2 |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5|9|12|15 V |
| Type | Standard |
| Maximum Power Dissipation | 1560 mW |
| Maximum High Level Output Current | -10 mA |
| Maximum Low Level Output Current | 50 mA |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5|9|12|15 |
| Standard Package Name | PDIP |
| Fabrication Technology | CMOS |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Quiescent Current | 0.46 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Maximum Low Level Output Current | 50 |
| Maximum High Level Output Current | -10 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 16 |
| Absolute Propagation Delay Time | 100(Typ) |
| Supplier Package | PDIP |
| Maximum Power Dissipation | 1560 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 |
| Pin Count | 14 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 14-DIP |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 130µA |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 16 V |
| Frequency | 2.7MHz |
| Package/Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 20 x 7.1 x 5.1mm |
| Height | 5.1mm |
| Length | 20mm |
| Maximum Input Frequency | 2.7MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 16 V |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 100 ns @ 5 V |
| Maximum Quiescent Current | 0.46mA |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | DIP-14 |
| Timer Type | Standard |
| Width | 7.1mm |
| Power Dissipation | 1.56 W |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Propagation Delay Time | 100 ns |
| High Level Output Current | -10 mA |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| # Internal Timers | 2 |
| Low Level Output Current | 50 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5/3.3/5/9/12/15 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 16 V |
| Quiescent Current | 460 uA |
| DELETED | Compliant |
| Operating Mode | :Astable, Monostable |
| No. of Timers | :2 |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Supply Voltage Max | :16V |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :14 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :556 |
| Clock External Input | :No |
| IC Generic Number | :556 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Logic Function Number | :556 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Supply Voltage Range | :2V to 16V |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85423300 |
咨询QQ
热线电话