所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting | Through Hole |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.1@100mA|0.3@500mA|0.6@800mA |
| Package Width | 4.83(Max) |
| PCB | 3 |
| Minimum Input Voltage | -18 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TO-220 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Line Regulation | 0.5% |
| Load Regulation | 1% |
| Package Length | 10.5(Max) |
| Special Features | Current Limit|Thermal Shutdown Pr... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.2@100mA|0.5@500mA|0.8@800mA |
| Maximum Quiescent Current | 15 |
| Package Height | 9.02(Max) |
| Output Voltage | 5 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Output Current | 1 |
| Accuracy | ±2 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 26 |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 5 V |
| Voltage Regulator Type | LDO |
| Package Type | TO-220 |
| Polarity Type | Positive |
| Output Voltage Accuracy | �2 % |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Voltage | 26 V |
| Input Voltage (Min) | -18 V |
| Quiescent Current (Max) | 15 mA |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.1@100mA/0.3@500mA |
| Output Current | 1 A |
| Dropout Voltage@Current (Max) | 0.2@100mA/0.5@500mA |
咨询QQ
热线电话