所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Development Kit |
| Family | TPS65124 |
| Standard Package | Boxed |
| Product Category | Power Management IC Development Tools |
| RoHS | No |
| Product | Power Management Modules |
| Tool Is For Evaluation Of | TPS65124 |
| Input Voltage | 3.6 V |
| Output Voltage | 5 V |
| Dimensions | 63.5 mm x 55.9 mm |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| EU RoHS | RoHS Not Applicable |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 3, Non-Isolated |
| Main Purpose | Special Purpose DC/DC, LCD Supply |
| Regulator Topology | Boost |
| Voltage - Output | 5V, 3.3V, 12V |
| Current - Output | 25mA, 4mA, 4mA |
| Utilized IC / Part | TPS65124 |
| Voltage - Input | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Power - Output | 287mW |
| Other Names | 296-18995 |
| Supplied Contents | Board |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话