所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Development Kit |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | LED Lighting Development Tools |
| RoHS | No |
| Product | Evaluation Modules |
| For Use With | White LEDs |
| Core | TPS61160 |
| Supply Voltage | 3 V to 18 V |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 18 V |
| EU RoHS | RoHS Not Applicable |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Features | Graphic User Interface |
| Utilized IC / Part | TPS61160 |
| Voltage - Output | 26V |
| Supplied Contents | Board |
| Voltage - Input | 9 V ~ 18 V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Output Current | 20 mA |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 1 |
| Tariff No. | 84733020 |
咨询QQ
热线电话