所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10VSON EP |
| Type | Step Up |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 2.5 to 5.5 V |
| Maximum Output Current | 0.8 A |
| Minimum Input Voltage | 2.7 V |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Switching Frequency | 650(Typ) kHz |
| Efficiency | 80 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 5.5 V |
| Output Current | Adjustable |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | DFN-10, 3 x 3 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Series | TPS61059 |
| Life | NRND: Not recommended for new designs. |
| Type - Secondary | White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-SON (3x3) |
| Voltage - Output | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Flash/Torch |
| Frequency | 550kHz ~ 750kHz |
| Topology | PWM, Step-Up (Boost) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.000921 oz |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Output Type | Adjustable |
| Package Type | VSON EP |
| Pin Count | 10 |
| Switching Regulator | Yes |
| Switching Freq | 650 KHz |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Voltage (Min) | 2.7 V |
| DC to DC Converter Type | Step Up |
| Rad Hardened | No |
咨询QQ
热线电话