所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Low Level Output Current | 13000(Typ) uA |
| Operating Supply Voltage | 3 to 5.5 V |
| Maximum Power Dissipation | 1087 mW |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 1 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Power Dissipation | 1087 mW |
| Series | TPIC2810 |
| Factory Pack Quantity | 40 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 1087 |
| Maximum Supply Current | 1000 |
| High Level Output Current | 13000(Typ) |
| PCB | 16 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Width | 4(Max) |
| Supplier Package | SOIC |
| Package Length | 10(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Low Level Output Current | 13000(Typ) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 8 |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Voltage - Output | 40V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | LED Lighting Display, Signage, Automotive |
| Frequency | 100kHz ~ 2MHz |
| Other Names | 296-21426-5 |
| Topology | Linear, Low Side |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.9 x 3.91 x 1.58mm |
| Height | 1.58mm |
| Length | 9.9mm |
| Package Type | SOIC |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Width | 3.91mm |
| Unit Weight | 0.005471 oz |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | |
| Package | Pins | SOIC (D) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 40 | TUBE |
| VDS | 40 |
| Integrated Power Controller | Integrated Power Controller |
| Functional Diagram | |
| D-Type Latch | |
| Package Group | SOIC |
| rDS(on) | 5 |
| IO(CONT) | 0.1 |
| Reference Design | Y |
| EAS | |
| IO(PEAK) | 0.21 |
| Addressable Latch | |
| ICC | 620 |
| Datasheet | SLIS109A |
| TI Design | Y |
| tPLH | 1150 |
| Shift Register | Shift Register |
| 内部驱动器 | Yes |
| 电压 - 输出 | 40V |
| 类型 - 初级 | LED Lighting Display, Signage, Automotive |
| 操作温度 | -40°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 频率 | 100kHz ~ 2MHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 输出数 | 8 |
| Output Current | 100 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Pd - Power Dissipation | 1087 mW |
| Output Type | Open Drain |
| Supply Current - Max | 620 uA |
| Operating Frequency | 2 MHz |
咨询QQ
热线电话