所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8HTSSOP EP |
| Function | Speaker |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Output Signal Type | Differential |
| Output Type | 1-Channel Mono |
| Mounting | Surface Mount |
| Total Harmonic Distortion Noise | 0.55@8Ohm@250mW % |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical PSRR | 78 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Output Power x Channels @ Load | 0.7x1@8Ohm |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 3.1(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 2140 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 2.5@5V |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | HVSSOP EP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Input Signal Type | Single |
| Package Length | 3.1(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.5 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Packaging | Tube |
| Typical PSRR | 78 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Features | Depop, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-MSOP-PowerPad |
| Max Output Power x Channels @ Load | 700mW x 1 @ 8 Ohm |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Class AB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Supply Type | Single |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| Operating Supply Voltage | 3 V, 5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Class-AB |
| Product Category | Audio Amplifiers |
| Unit Weight | 0.000670 oz |
| THD plus Noise | 0.55 % |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Output Power | 700 mW |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Audio - Load Impedance | 8 Ohms |
| Maximum Power Dissipation | 2140 mW |
| Audio Load Resistance | 8 Ohms |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | TPA721 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Current | 1.25 mA |
| Unity Gain Bandwidth Product (Typ) | 1.4 MHz |
| Power Dissipation | 2.14 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operational Class | Class-AB |
| Output Power (Typ) | 0.7x1 W |
| Package Type | HTSSOP EP |
| Audio Amplifier Function | Speaker |
| Power Supply Rejection Ratio | 78 dB |
| Total Harmonic Distortion | 0.55 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Audio Amplifier Output Configuration | 1-Channel Mono |
| Supply Current (Max) | 2.5 mA |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2.5 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | |
| Package | Pins | MSOP-PowerPAD (DGN) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 80 | TUBE |
| Rating | Catalog |
| Speaker Amp Type | Class-AB |
| TI Design | |
| Functional Diagram | |
| PSRR | 85 |
| Supply Min | 2.5 |
| Package Group | MSOP-PowerPAD SOIC |
| Datasheet | SLOS231E |
| Speaker Channels | Mono |
| Supply Max | 5.5 |
| Reference Design | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Special Features | |
| Description/Function | Speaker |
| Operating Supply Current | 1.25 mA |
| Input Type | Single |
| Brand | Texas Instruments |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Class | Class-AB |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 85 dB |
| Length | 3 mm |
| Height | 1.02 mm |
| Supply Current - Max | 2.5 mA |
| Pd - Power Dissipation | 2140 mW |
咨询QQ
热线电话