所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24HTSSOP EP |
| Function | Speaker |
| Amplifier Type | Class-D |
| Output Signal Type | Differential |
| Output Type | 2-Channel Stereo |
| Mounting | Surface Mount |
| Total Harmonic Distortion Noise | 0.3@3Ohm@2.2W % |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical PSRR | 70 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Output Power x Channels @ Load | 3x2@3Ohm |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4.5(Max) |
| PCB | 24 |
| Maximum Power Dissipation | 2180 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 15@5V |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | HTSSOP EP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Input Signal Type | Differential |
| Package Length | 7.9(Max) |
| Pin Count | 24 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Packaging | Tube |
| Typical PSRR | 70 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Features | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown, Volume Control |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-HTSSOP |
| Max Output Power x Channels @ Load | 3W x 2 @ 3 Ohm |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Class D |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Supply Type | Single |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Class-D |
| Product Category | Audio Amplifiers |
| Unit Weight | 0.003460 oz |
| THD plus Noise | 0.3 % |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Output Power | 3 W |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Audio - Load Impedance | 3 Ohms |
| Maximum Power Dissipation | 2180 mW |
| Audio Load Resistance | 3 Ohms |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | TPA2008D2 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Current | 7 mA |
| Power Dissipation | 2.18 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operational Class | Class-D |
| Output Power (Typ) | 3x2 W |
| Package Type | HTSSOP EP |
| Audio Amplifier Function | Speaker |
| Power Supply Rejection Ratio | 70 dB |
| Total Harmonic Distortion | 0.3 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Audio Amplifier Output Configuration | 2-Channel Stereo |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | HTSSOP (PWP) | 24 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 60 | TUBE |
| Rating | Catalog |
| Speaker Amp Type | Class-D |
| TI Design | |
| Functional Diagram | |
| PSRR | 70 |
| Supply Min | 4.5 |
| Package Group | HTSSOP |
| Datasheet | SLOS413C |
| Speaker Channels | Stereo |
| Supply Max | 5.5 |
| Reference Design | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Special Features | DC Volume Control |
咨询QQ
热线电话