所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 100PQFP |
| Family Name | TLCS-900 |
| Program Memory Type | ROMLess |
| Maximum Speed | 25 MHz |
| Data Bus Width | 16 Bit |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Maximum Power Dissipation | 600 mW |
| Interface Type | SIO/UART |
| On-Chip ADC | 4-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 56 |
| Number of Timers | 6 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Core | TLCS-900 |
| Product Category | 16-bit Microcontrollers - MCU |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Package / Case | PQFP-100 |
| Maximum Clock Frequency | 25 MHz |
| Processor Series | TLCS-900 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Number of I/Os | 56 I/O |
| Number of Timers/Counters | 6 Timer |
| Brand | Toshiba |
| Number of ADC Channels | 4 Channel |
| Length | 14 mm |
| Series | TMP95C061BFG |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Height | 2.7 mm |
咨询QQ
热线电话