所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TSSOP |
| Low Level Output Current | 30000 uA |
| Operating Supply Voltage | 3 to 5.5 V |
| Maximum Power Dissipation | 900 mW |
| Number of Segments | 8 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Series | TLC59208F |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | TSSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Output Voltage | 17(Max) |
| Maximum Power Dissipation | 900 |
| Maximum Supply Current | 8000 |
| PCB | 16 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | TSSOP |
| Package Length | 5.1(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Low Level Output Current | 30000 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 8 |
| Type - Secondary | RGBA |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage - Output | 17V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | General Purpose |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Frequency | 25MHz |
| Topology | 8-Bit Shift Register, Open Drain, PWM |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 296-36508-1 |
| Unit Weight | 0.002183 oz |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | fbd_scls715.gif |
| Ch to Ch Accuracy | |
| Per Channel Drive | 50 |
| Analog Dimming Steps | |
| HiRel | |
| Package Group | TSSOP VQFN |
| Data Vin | 5.5 |
| Per Channel PWM Steps | 256 |
| Reference Design | |
| Data Input | I2C |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| LED Voltage | 17 |
| Datasheet | SCLS715 |
| Special Features | global PWM dimming Thermal Shutdown |
| Rating | Catalog |
| Data Transfer Rate | 1 |
| TI Design | |
| Output Channels | 8 |
| Product | LED Drivers |
| Features | Global PWM dimming, Thermal Shutdown |
| Output Current | 50 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Type | Open Drain |
| Supply Current - Max | 8 mA |
| Input Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Pd - Power Dissipation | 0.9 W |
| Operating Frequency | 1 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
咨询QQ
热线电话