所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Output Power x Channels @ Load | 1.5x2@8Ohm |
| Typical Single Supply Voltage | 6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rail to Rail | No |
| Maximum Output Current | 1000 |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 20 |
| Maximum Power Dissipation | 2200 |
| Maximum Input Bias Current | 0.5@6V |
| Function | Headphone/Speaker |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Output Type | 2-Channel Stereo |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SO |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Output Signal Type | Differential|Single |
| Maximum Single Supply Voltage | 18 |
| Input Signal Type | Differential|Single |
| Package Length | 13(Max) |
| Pin Count | 20 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.2 |
| Package Height | 2.45(Max) |
| Total Harmonic Distortion Noise | 0.15%@8Ohm@0.4W |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Features | Depop, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 38 |
| Supplier Device Package | 20-SO |
| Packaging | Tube |
| Max Output Power x Channels @ Load | 1.5W x 2 @ 8 Ohm |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.2 V ~ 18 V |
| Type | Class AB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话