所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Contrast Ratio | 500:1 |
| Touchscreen | No |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Active Area | 151.68x113.76 |
| Outline Dimensions | 184x139.8x12.7 |
| Display Size | 7.5 |
| Typical Response Time | 35 |
| Resolution Standard | VGA |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Interface Type | 18 Bit Digital |
| Display Mode | Normally White-Transmissive |
| Typical Power Consumption | 0.528 |
| Pixel Format | 640x480 |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Typical Brightness | 280 |
| Viewing Angle | 160/160 |
| Backlight | LED |
| Display Type | TFT |
| Viewing Area | 153.70mm L x 115.80mm W |
| Diagonal Screen Size | 7.5" (190.50mm) |
| Dot Pitch | 0.08mm x 0.24mm |
| Standard Package | 20 |
| Interface | Parallel, 18-Bit (RGB) |
| Dot Pixels | 640 x 480 (VGA) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话