所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOP |
| Logic Function | Shift Register |
| Logic Family | HC |
| Number of Element Inputs | 9 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Operation Mode | Serial/Parallel to Serial |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Counting Sequence | Serial/Parallel to Serial |
| Input Type | Serial / Parallel |
| Package / Case | SOP-16 |
| Number of Bits | 8 bit |
| Packaging | Reel |
| Product | Shift Registers |
| High Level Output Current | - 5.2 mA |
| Brand | Toshiba |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 6 V |
| Output Type | Serial |
| Propagation Delay Time | 15 ns |
| Number of Output Lines | 1 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Function | Shift Register |
| Low Level Output Current | 5.2 mA |
| Supply Voltage - Max | 6 V |
| Number of Circuits | 1 Circuit |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Input Lines | 8 |
| Logic Type | CMOS |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
咨询QQ
热线电话