所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8Mini-PDIP |
| Function | Speaker |
| Amplifier Type | Class-B |
| Output Type | 1-Channel Mono |
| Mounting | Through Hole |
| Typical Voltage Gain | 75 dB |
| Total Harmonic Distortion Noise | 0.8@8Ohm@500mW % |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 V |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Maximum Input Bias Current | 0.1(Typ)@9V uA |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Output Power x Channels @ Load | 2x1@8Ohm |
| Typical Single Supply Voltage | 5|9|12|15 |
| Rail to Rail | No |
| Maximum Output Current | 1500 |
| Maximum Power Dissipation | 1000 |
| Maximum Input Bias Current | 0.1(Typ)@9V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | Mini-PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Output Signal Type | Single |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 |
| Input Signal Type | Single |
| Pin Count | 8 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 |
| Packaging | Tube |
| Matchcode | TBA820M TD |
| Vcc(min) | 3V |
| Vcc(max) | 16V |
| Unit Pack | 50 |
| Automotive | NO |
| MOQ | 4000 |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Standard Leadtime | 45 weeks |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-Mini DIP |
| Max Output Power x Channels @ Load | 2W x 1 @ 8 Ohm |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 16 V |
| Type | Class B |
| Other Names | 497-3025-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Application | Speaker |
| Dimensions | 10.92 x 6.6 x 3.32mm |
| Height | 3.32mm |
| Length | 10.92mm |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | MiniPDIP |
| Typical Single Supply Voltage | 12 V, 15 V, 5 V, 9 V |
| Width | 6.6mm |
| Power Dissipation | 1 W |
| Operating Temp Range | -40C to 150C |
| Operational Class | Class-B |
| Output Power (Typ) | 2x1 W |
| Audio Amplifier Function | Speaker |
| Total Harmonic Distortion | 0.8 |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Input Bias Current | 100 nA |
| Power Supply Requirement | Single |
| Audio Amplifier Output Configuration | 1-Channel Mono |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 16 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Amplifier Class | :B |
| No. of Channels | :1 |
| Output Power | :1.2W |
| Supply Voltage Range | :3V to 16V |
| Amplifier Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :8 |
| Load Impedance | :4ohm |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Audio Power Amplifier Type | :Class B |
| Bandwidth | :22kHz |
| Base Number | :820 |
| Device Marking | :TBA820M |
| IC Generic Number | :820 |
| Load Impedance Min | :4ohm |
| Logic Function Number | :820 |
| No. of Amplifiers | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +150°C |
| Output Power (Pout) | :1.2W @ 8ohm |
| Power Rating RMS | :2W |
| Supply Voltage + Nom | :9V |
| Supply Voltage Max | :16V |
| Supply Voltage Min | :3V |
| THD + N | :0.8% @ 500mW, 8ohm, VDD=9V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85423300 |
| AmplifierType | Audio |
| Current,InputBias | 0.1μA |
| Current,Supply | 4mA |
| HarmonicDistortion | 0.4% |
| Impedance,Thermal | 100°C/W |
| OpenLoopGain | 75dB |
| PackageType | PDIP-8 |
| PowerDissipation | 1W |
| Resistance,Input | 5Megohms |
| Voltage,Noise | 3μV |
| Voltage,Supply | 3to16V |
| Case | DIP8 |
| Number of channels | 1 |
| Supply voltage | 16V DC |
| Power | 1W |
咨询QQ
热线电话